PL EN

HISTORIA
Drukuj strone / Print page

Działalność grupy Renaissance rozpoczęła się w Europie Środkowej w 1994 roku. Jej korzenie sięgają jednak końca lat 50., kiedy to Franklin Pitch Johnson, jako jeden z prekursorów, poprzez swą działalność inwestycyjną w USA, zdefiniował nową branżę finansową zwaną Venture Capital. Po transformacji ustrojowej w Europie Środkowej, grupa doświadczonych biznesmenów przy wsparciu Johnsona, powołała do życia Fundusz European Renaissance Capital, który – razem z podmiotami towarzyszącymi – rozpoczął jako jeden z pierwszych działalność inwestycyjną w Polsce, Czechach i na Słowacji. Rok 2000, wraz z powołaniem drugiego Funduszu European Renaissance Capital II, przyniósł dalszy rozwój grupy Renaissance.

Swoje pieniądze powierzyły funduszom European Renaissance Capital tak szacowne instytucje finansowe, jak: Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC), Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD), ABN AMRO Bank, Asset Management Partners oraz zagraniczne fundusze emerytalne.

W swojej dotychczasowej historii fundusze Renaissance zainwestowały w 29 projektów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Większość inwestycji przypadła na Polskę, gdzie także osiągnięte zostały najlepsze wyniki. Połączenie kapitału oraz wsparcia merytorycznego ze strony Renaissance z pomysłem biznesowym i zaangażowaniem przedsiębiorców pozwoliło na osiągnięcie wielu spektakularnych sukcesów.

Oto kilka przykładów inwestycji w Polsce:

HTL Strefa  - czołowy światowy producent jednorazowych nakłuwaczy dla diabetyków, eksportujący ponad 90% swojej produkcji. W 2006 roku sukces rynkowy znalazł uznanie w oczach inwestorów giełdowych, którzy w czasie debiutu spółki wycenili ją na około 1 mld złotych.

Techmex - spółka giełdowa, jeden z liderów rynku IT w Polsce. Głównym kierunkiem rozwoju firmy są obecnie systemy informacji przestrzennej GIS (Geographic Information Systems).

Communication One  - grupa kapitałowa na czele z Call Center Poland będąca liderem dostarczającym usługi Business Process Outsourcing w zakresie obsługi firm i ich klientów.

W Czechach sukcesem zakończyło się przejęcie, restrukturyzacja oraz sprzedaż spółek portfelowych Czesko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości.

Copyright by Renaissance Partners | Powered by ewosoftCMS.net