Slide Background

PORTFEL INWESTYCYJNY 

Od momentu rozpoczęcia działalności, Fundusze Renaissance zainwestowały w w ponad 30 prywatnych spółek działających na terenie Polski, Czech i Słowacji. Wartość zainwestowanych środków w pojedyncze projekty inwestycyjne waha się od 81 tys. do 4 milionów dolarów. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych inwestycji Funduszu.

POLSKA

Bielsko Business Center  deweloper i operator trzeciej generacji centrum handlowo-rozrywkowego „Sfera”. Obiekt o powierzchni ok. 130 tys. m2 zlokalizowany w samym centrum Bielska Białej, oprócz bogatej oferty handlowej, usługowej markowych operatorów, a także hotelowej stał się regionalnym centrum rozrywki, na którego ostatniej kondygnacji zlokalizowane zostały rezydencje mieszkaniowe wraz z ogrodem.

Pirios – to wiodący producent i integrator centrów wspomagających obsługę Klienta oraz infolinii alarmowych dostarczający kompleksowe rozwiązania komunikacyjne (systemy Contact Center) bazujące m.in. na sztucznej inteligencji, technologii ASR czy IVR z TTS, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów i specyfikacji branży użyteczności publicznej i administracji.

Solgaz – Spółka jest firmą produkującą ceramiczne, promiennikowe płyty gazowe do zabudowy kuchennej skonstruowane na bazie własnej opatentowanej technologii. Głównymi zaletami płyty są: oszczędność energii, czystość emitowanych spalin oraz bezpieczeństwo użytkowania. Produkty spółki są instalowane zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, jak też na jachtach i w wozach kempingowych.

SŁOWACJA

Slovpack Bratisalava – Producent folii i opakowań, lider na rynku Słowackim eksportujący prawie 50% produkcji. Znakomity przykład MBO gdzie kadra zarządzająca przy pomocy funduszu z grupy Renaissance dokonała wykupu przedsiębiorstwa od dotychczasowego właściciela.

CZECHY

Ticketstream  Dystrybutor biletów na wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowe i kulturalne, współorganizator imprez, posiadający czołową pozycję w Czechach oraz obecny w Rosji i na Ukrainie. Spółka prowadzi sprzedaż biletów przez sieci przedstawicieli a także przez Internet.